Στο πλαίσιο της διάδοσης του προγράμματος στην τοπική κοινωνία και στην εκπαιδευτική κοινότητα, οι μαθητές μας από την Γαλλία, την Ιταλία, την Εσθονία και τη Ρουμανία επισκέφθηκαν το σχολείο μας την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019, οι οποίοι βρίσκονταν στη χώρα μας από το 1ο Νηπιαγωγείο Βούλας, υλοποιώντας το δικό τους πρόγραμμα Erasmus +. Έτσι οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν το πρόγραμμά μας, SAVE. Επίσης, δόθηκε η ευκαιρία να επικοινωνούν με εκπαιδευτικούς που προέρχονται από άλλα εκπαιδευτικά συστήματα, να έρθουν σε επαφή με την κουλτούρα τους, να γνωρίσουν πολίτες των ευρωπαϊκών χωρών και να συνειδητοποιήσουν έτσι την πολυπολιτισμικότητα της Ευρώπης. Μπορούν, τέλος, να ενεργοποιήσουν τις κοινωνικές τους δεξιότητες και βεβαιά να ασκήσουν την αγγλική και γαλλική γλώσσα.